Nacionalni preizkusi znanja

Ob koncu drugega in tretjega triletja se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom. S spremembo Zakona o osnovni šoli je tudi ob koncu drugega triletja nacionalno preverjanje znanja obvezno za vse učence. Preverjanje znanja poteka iz slovenščine, angleščine in matematike. Ob koncu tretjega obdobja šola izvede NPZ iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi minister v začetku šolskega leta.

Preizkusi so le pisni in v rokih, ki jih je določil minister. V šolskem letu 2019/20 bo nacionalno preverjanje znanja potekalo takole:

• v torek, 5. maja 2020 – slovenščina za 6. in 9. razred,
  • v četrtek, 7. maja 2020 – matematika za 6. in 9. razred,
  • v ponedeljek, 11. maja 2020 – angleščina za 6. in tretji predmet  (ZGODOVINA) za 9. razred.

V ponedeljek, 1. junija 2020, je seznanitev učencev z dosežki in vpogled v pisne naloge za 9. razred.

V ponedeljek, 8. junija 2020, je seznanitev učencev z dosežki in vpogled v pisne naloge za 6. razred.

Učenci na dan preverjanja prinesejo spodaj naštete DOVOLJENE PRIPOMOČKE, ki jih potrebujejo za reševanje testa.

MATEMATIKA
6. in 9. RAZRED
SLOVENŠČINA
6. in 9. RAZRED

ANGLEŠČINA 6. razred

ZGODOVINA 9. razred

• Črno /modro nalivno pero ali kemični svinčnik,
  • svinčnik HB ali B,
  • radirka,
  • šilček,
  • ravnilo,
  • geotrikotnik,
  • šestilo.

Uporaba žepnega računala ni dovoljena!

Črno/modro nalivno pero ali kemični svinčnik. Črno /modro nalivno pero ali kemični svinčnik.