Nacionalni preizkusi znanja

Ob koncu drugega in tretjega triletja se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom. S spremembo Zakona o osnovni šoli je tudi ob koncu drugega triletja nacionalno preverjanje znanja obvezno za vse učence. Preverjanje znanja poteka iz slovenščine, angleščine in matematike. Ob koncu tretjega obdobja šola izvede NPZ iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi minister v začetku šolskega leta.

Preizkusi so le pisni in v rokih, ki jih je določil minister. V šolskem letu 2021/22 bo nacionalno preverjanje znanja potekalo takole:

• v sredo, 4. maja 2022 – slovenščina za 6. in 9. razred,
  • v petek, 6. maja 2022 – matematika za 6. in 9. razred,
  • v torek, 10. maja 2020 – angleščina za 6. in tretji predmet  (GEOGRAFIJA) za 9. razred.

VPOGLEDI ZA UČENCE IN STARŠE

9. RAZRED  –   31. maj ter 1. in 2.  junij 2022, je seznanitev učencev z dosežki in vpogled v pisne naloge za 9. razred.

Vpogled za starše bo v SREDO, 1. 6. 2022, od  17.00 do 18.00 po predhodni prijavi.

6. RAZRED  –  7., 8. in 9.  junij 2022, je seznanitev učencev z dosežki in vpogled v pisne naloge za 6. razred.

Vpogled za starše bo v SREDO, 8. 6. 2022, od  17.00 do 18.00 po predhodni prijavi.