Select Page
 

O šoli

Predstavitev zavoda Osnovna šola Škofljica

Osnovna šola Škofljica je skupaj s podružnicama v Želimljem in na Lavrici edina vzgojno-izobraževalna ustanova v Občini Škofljica, ki izvaja osnovnošolski program.  Za Občino Škofljica je značilno, da se število prebivalstva skokovito povečuje, saj šteje že 11.100 prebivalcev.  To pomeni, da je tudi v zavod Osnovna šola Škofljica vpisanih vsako leto več učencev. Tako v šolskem letu 2019/20 izobražujemo 1219 učencev v 53 oddelkih, kar nas uvršča med pet največjih osnovnih šol v Sloveniji. Učenci so radovedni, a radoživi in razposajeni, zato jih privlači pisani svet svobode. Kljub vsemu jih poskušamo učiti in vzgajati, naučiti in pripraviti za vpis v srednje šole in za vsakdanje življenje z izvajanjem osnovnega in razširjenega programa osnovne šole. Pri tem smo bolj ali manj uspešni. Ker pa smo prepričani, da se v učencih skrivajo mnoge sposobnosti, jih poskušamo usmerjati, da lahko pokažejo svoje talente tudi na drugih področjih, kot so glasba, likovno in literarno ustvarjanje, ples in folklora, fotografija in šport … Zavedamo se, da se posameznikova samopodoba oblikuje in kleše počasi, skozi neuspehe in potrditve, skozi znanje in ustvarjanje, zato iščemo priložnosti, da bi se vsak posameznik na šoli lahko umestil v razgibano šolsko podobo, ki se nam vsem še dolgo vtisne v spomin.

Roman Brunšek, ravnatelj

 

Z nadaljevanjem obiska te spletne strani sprejemate uporabo piškotkov. več informacij

Z namenom zagotavljanja najboljše možne uporabniške izkušnje, so piškotni na tem spletnem mestu vklopljeni. Z nadaljevanjem obiska tega spletnega mesta se strinjate z njihovo uporabo.

Zapri