Papirna gradiva

(Projektno učenje in poučevanje)

V ponedeljek, 18. 3. 2019, bomo na šoli izvedli tehniški dan na temo Papirna gradiva. Potekal bo v obliki projektnega učenja in poučevanja. Tema, ki jih sicer najbolj izčrpno obravnavamo pri pouku tehnike in tehnologije, bo obravnavana interdisciplinarno: skozi matematiko, geografijo, biologijo, jezikoslovje …

Potek dela bomo vodili in spremljali učitelji: Rok Gorjup, Danijel Haromet, Valentina Hladnik, Meta Hrast, Andreja Janežič – Stanešič, Tjaša Koprivc, Mersiha Pašić, Mojca Strgar, Helena Tomšič, Urška Trošt in Tatjana Peklar – Justin. Cilj tehniškega dneva je vpogled v povezave med posameznimi predmetnimi/ znanstvenimi disciplinami in graditev mostov med njimi.

Po skupinah boste izpeljali štiri različne dejavnosti, vezane na temo papirnih gradiv. Posamezna izpeljava bo trajala 60 minut. Začetek dela bo ob 7. 30, zaključek ob 11. 55.

Čas za malico bo med 9. 35 in  9. 50.

Informacije o potrebščinah, ki jih prinesete s seboj, razporedi učilnic, seznami skupin in ure menjave dela skupin bodo objavljene na oglasni deski pred zbornico.

Zbor delovnih skupin bo v šolski avli. Upoštevajte navodila učiteljev, ki vas bomo usmerjali.

Potrebščine, ki jih prinesete s seboj, so:

• tehnični svinčnik ali dobro ošiljen svinčnik (HB),
  • radirka,
  • barvice,
  • flomastri,
  • škarje,
  • lepilo v stiku in selotejp,
  • ravnilo in geotrikotnik.

Za ostala gradiva in pripomočke bo poskrbljeno.

Organizatorica tehniškega dne in koordinatorica izpeljave,

Tatjana Peklar – Justin

1. marec 2019