Za našimi tretješolci je uspešen dan. Dobro so se naspali, zajtrk je bil baje odličen, zato imajo polno energije za dopoldanski pohod, ki bo gotovo pester in zanimiv. Spoznali bodo hišo starih obrti in se poučili, za kaj se je uporabljajo posamezno orodje. Po kosilu bodo malo počili, nato pa se bodo preizkusili v pastirskih igrah. Na srečo je sonce, malo hladneje, a lep razgled. Učiteljice sporočajo, da so vsi otroci zdravi in da lahko pohvalijo njihovo radovednost in sodelovanje.

Roman Brunšek, ravnatelj