UČENKE IN UČENCI!

V šolskem letu 2013/14 začenjamo s poukom v ponedeljek, 2. septembra 2013. Za prvi dan pouka prinesete s seboj šolske copate, zvezek in pisalo.

POUK

OŠ ŠKOFLJICA

Prvi dan pouka začnejo učenci s poukom po ponedeljkovem urniku, in sicer:

–      4. B IN 4. D

–      5. RAZREDI

–      6. RAZREDI

ZAČNEJO S POUKOM OB 7.30.

–      2. RAZREDI

–      3. RAZREDI

–      4.  A IN 4. C

–      7. RAZREDI

–      8. RAZREDI

–      9. RAZREDI

ZAČNEJO S POUKOM OB 8.20.

Za učence 2. razreda bo organizirano jutranje varstvo v igralnici od 6.30 dalje, za učence od 3. do 9. razreda pa od 6.30 v šolski avli. Po pouku bo organizirano podaljšano bivanje do 17. ure.

Učenci počakajo svoje razrednike po naslednjem razporedu:

·         učenci 2. razreda v garderobi z lesenimi omaricami pri vhodu za učence prvega in drugega razreda;

·         učenci 3. razreda v prvi (večji) garderobi v pritličju pri spodnji avli;

·         učenci 4. razreda v večji garderobi v pritličju pri spodnji avli;

·         učenci 5. razredov v večji garderobi v pritličju pri spodnji avli (7.30);

·         učenci 6. razredov v spodnjem delu šolske avle (7.30);

·         učenci 7. razredov v spodnjem delu šolske avle;

·         učenci 8. razredov v zgornjem delu šolske avle;

·         učenci 9. razredov v jedilnici.

PŠ LAVRICA

Prvi dan pouka bo za učence 2. in 3. razreda organizirano jutranje varstvo od 7. ure dalje v spodnji večji učilnici. Pouk se za 2. razred začne ob 8. uri in poteka po urniku. 3. razred odide na matično šolo v spremstvu učiteljice in nadaljuje s poukom po urniku. Po pouku bo organizirano podaljšano bivanje za vse prijavljene učence do 16.30.

PŠ ŽELIMLJE

Na prvi šolski dan bo varstvo vozačev urejeno od 7. ure. Pouk poteka od 8. ure dalje po urniku. Po pouku bo organizirano podaljšano bivanje za prijavljene učence do 16. ure.

PRVI ŠOLSKI DAN ZA PRVOŠOLCE

Vsi prvošolci se prvi šolski dan zberejo ob 17. uri v avli OŠ Škofljica, kjer jih bo najprej pozdravil ravnatelj zavoda, nato bo sledila lutkovna predstava. Po predstavi bodo učenci povabljeni v razrede, kjer se bodo najprej posladkali, nato pa bodo nadaljevali z ustvarjalnimi delavnicami (50 minut). V tem času se bodo starši srečali z učiteljicami podaljšanega bivanja ali dobili pojasnila za posamezna vprašanja.

V NASLEDNJIH DNEH …

V naslednjih dneh bo pouk potekal po urniku, s katerim bodo učenci seznanjeni prvi šolski dan. V pomoč vam bo tudi publikacija (ki pa se bo v nadaljevanju še dopolnila), objavljena na šolskih spletnih straneh.

SEZNAMI RAZREDOV

Seznami učencev po oddelkih v 1., 4., 5. in 7. razredu bodo objavljeni od torka, 27. avgusta, na panojih v avli OŠ Škofljica ter na oglasnih deskah podružničnih šol, ki pa ne bodo ves čas odprte zaradi obveznosti delavcev na matični šoli.

PREHRANA

Z 2. septembrom 2013 dobijo malico in kosilo vsi predhodno prijavljeni učenci.

Za učence podaljšanega bivanja bo po 15. uri na voljo brezplačno sadje in kruh.

UČBENIŠKI SKLAD

Učenci bodo učbenike prevzeli v šolski knjižnici v začetnih dneh pouka v spremstvu razrednikov oz. posameznih učiteljev.

ŠOLSKI SKLAD

Naj vas spomnim, da na šoli deluje šolski sklad, v katerem se zbirajo sredstva za pomoč učencem. Na spletnih straneh je objavljen pravilnik, kjer so navedeni postopki in tudi možne oblike pomoči.

PREVOZI

Vse informacije o prevozih bodo objavljene na panojih v avli OŠ Škofljica skupaj z voznimi redi ter predstavitvijo postaj, prav tako pa so že objavljene na šolskih spletnih straneh (http://www.os-skofljica.si).

Upam, da bo šolsko leto, ki ga sicer začenjamo še z mnogimi vprašaji, klicaji, kjer je ob straneh zabeleženih še mnogo opomnikov, za učenke in učence uspešno.

Roman Brunšek, ravnatelj

Škofljica, 25. avgust 2013