Spoštovani starši, učenke in učenci!

Še nekaj dni nas loči od začetka novega šolskega leta, zato nekaj začetnih obvestil in pojasnil za lažjo pripravo na začetek pouka.

PRIPRAVE NA POUK

Tudi to šolsko leto bomo lahko izvajali pouk samo dopoldne, saj nam je ob izdatni pomoči in sodelovanjem Občine Škofljica uspelo zagotoviti dovolj učilnic, da bomo lahko organizirali pouk samo v eni izmeni. Tako smo na matični šoli zmanjšali knjižnico, ki pa bo kljub temu omogočala popolnoma nemoteno izposojo ter v manjši meri tudi čitalniški del, in uredili novo dodatno učilnico. Ob PŠ Lavrica je ustanoviteljica v izredno kratkem času zagotovila tri mobilne enote, za katere je bilo pridobljeno gradbeno dovoljenje. V kratkem pričakujemo še tehnični pregled in uporabno dovoljenje, tako da bodo vse tri učilnice pripravljene na sprejem učencev. To pomeni, da bodo lahko pouk na PŠ Lavrica obiskovali vsi učenci od 1. do 3. razreda.

ORGANIZACIJA POUKA

Osnova za načrtovanje pouka je število učencev in posledično oddelkov. Tako so podatki v tem trenutku naslednji:

Število učencev:
PŠ ŽELIMLJE – 18 UČENCEV
PŠ LAVRICA – 132 UČENCEV
OŠ ŠKOFLJICA –  853 UČENCEV
OŠ ŠKOFLJICA (razredna) –  449 UČENCEV
OŠ ŠKOFLJICA (predmetna) – 404 UČENCEV
SKUPAJ – 1.003 UČENCI

Število oddelkov:
OŠ Škofljica – 33
PŠ Lavrica – 7
PŠ Želimlje – 2
SKUPAJ: 42

Skupine OPB:
OŠ Škofljica – 13
PŠ Lavrica – 5
PŠ Želimlje – 1
SKUPAJ: 19

V šolskem letu 2015/16 začenjamo s poukom v TOREK, 1. SEPTEMBRA 2015. Za prvi dan pouka prinesete s seboj šolske copate, zvezek in pisalo. Natančnejše ure prihoda v šolo bodo še objavljene. Prav tako tudi dodatna navodila.

PRVI ŠOLSKI DAN ZA PRVOŠOLCE

Upam, da ste prvošolci in prvošolke že prejeli vabilo, kjer piše, da ste si prvošolci vseh treh šol prvi šolski dan vabljeni ob 9.30 v večnamensko športno dvorano na OŠ Škofljica, kjer vas bo najprej pozdravil ravnatelj zavoda, nato bo sledila gledališča predstava, ki vam jo bodo odigrali naši učenci in učenke pod vodstvom učiteljice Karmen Mihelič Čampa. Po predstavi boste učenci povabljeni v razrede, kjer se boste posladkali, nato pa nadaljevali z ustvarjalnimi delavnicami (50 minut). V tem času se bodo starši srečali z ravnateljem in učiteljicami podaljšanega bivanja in tako dobili pojasnila na posamezna vprašanja.

SEZNAMI RAZREDOV

Seznami učencev po oddelkih v 1. razredu in učencev, ki so na novo vpisani ali umeščeni v druge oddelke, bodo objavljeni od srede, 26. avgusta 2015, po 12. uri na panojih v avli OŠ Škofljica ter na notranjih oglasnih deskah podružničnih šol, ki pa ne bodo ves čas odprte zaradi obveznosti delavcev na matični šoli. V skladu z Zakonom o varovanju osebnih podatkov seznamom ne moremo objavljati na spletnih straneh.

Zaradi števila učencev, v skladu z normativi in prostorskimi možnostmi smo oblikovali pet oddelkov 6. razreda, zato so učenci po oddelkih razporejeni na novo. Tudi ti seznami bodo na voljo od srede, 26. avgusta 2015, po 12. uri v avli OŠ Škofljica.

PREHRANA

S 1. septembrom 2015 dobijo malico in kosilo vsi predhodno prijavljeni učenci. Za učence podaljšanega bivanja bo po 15. uri na voljo brezplačno sadje in kruh. Prosimo starše, da preverijo, če so učenci oddali prijave na šolsko prehrano.

UČBENIŠKI SKLAD

Učenci bodo učbenike prevzeli v šolski knjižnici v začetnih dneh pouka v spremstvu razrednikov oz. posameznih učiteljev. Prav tako bodo učenci, ki so jim bili odobreni, v šoli prejeli tudi regresirane delovne zvezke.

PREVOZI

Vse informacije o prevozih bodo objavljene na panojih v avli OŠ Škofljica skupaj z voznimi redi ter predstavitvijo postaj, prav tako bodo objavljene tudi na šolskih spletnih straneh (http://www.os-skofljica.si). Po pogovorih z ustanoviteljem in podjetjem LPP ne bo nobenih sprememb.

Ostale podrobnejše informacije bodo objavljene v torek, 25. avgusta 2015.

Roman Brunšek, ravnatelj
Škofljica, 15. avgust 2015