S 1.1.2016 je v veljavo stopila sprememba Zakona o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev, tako da se je krog upravičencev do subvencioniranega kosila precej povečal. Višina subvencije za kosila je po novem takole odvisna od povprečnega mesečnega dohodka:

– do 18 %  neto povprečne plače v RS je priznana 100 % subvencija kosila,

– nad 18 % do 30 % neto povprečne plače v RS je priznana 70 % subvencija,

– nad 30 % do 36 % neto povprečne plače v RS pa 40 % subvencija kosila.

Šola pridobi podatke iz centralne evidence, tako da vam odločbe o otroškem dodatku ni potrebno prinesti v šolo. V kolikor otrok ni prijavljen na kosilo, ga morate prijaviti s pisnim obrazcem “Prijava na šolsko prehrano”. Obrazec lahko dobite na naši spletni strani ali pri organizatorici prehrane.

Roman Brunšek, ravnatelj