Ko je za nami 15. avgust, se nam zazdi, da se skozi barjanske meglice že približuje začetek pouka. Težko bi zapisal, da smo popolnoma pripravljeni nanj, če naj bi se proti šoli na Škofljici, Lavrici in v Želimljem 2. septembra 2013 odpravilo skupaj več kot 900 učencev. Podrobnejša navodila za prvi šolski dan bodo še sledila, zato sedaj objavljamo samo nekatera osnovna izhodišča za novo šolsko leto. Prav tako bodo naknadno objavljeni vozni redi in predstavitev organizacije prevozov v šolo.

PRVOŠOLKE IN PRVOŠOLCI

Upam, da ste že vsi bodoči učenci in učenke prvega razreda prejeli vabilo za skupno srečanje v ponedeljek, 2. septembra 2013, ob 17. uri v avli OŠ Škofljica, kjer boste spoznali svoje bodoče sošolke in sošolce ter obe učiteljici. Seznami učencev po razredih bodo objavljeni predvidoma od 27. avgusta naprej na panojih v avli OŠ Škofljica in na oglasnih deskah v avlah podružničnih šol, ki pa ne bosta več čas odprti zaradi skupnih obveznosti delavcev na matični šoli.

PŠ ŽELIMLJE

Na podružnični šoli bosta dva kombinirana oddelka, in sicer 1. in 2. razred ter 3. in 4. razred.

PŠ LAVRICA

Na podružnični šoli na Lavrici bosta dva oddelka 1. razreda in dva oddelka 2. razreda. 3. razred PŠ Lavrica pa bo imel pouk in podaljšano bivanje na matični šoli na Škofljici.

Organizacija za 3. razred

Učenci bodo lahko prišli v jutranje varstvo v PŠ Lavrica. Nato se bodo ob 8. uri v spremstvu učiteljice Tanje Sazonov odpravili na avtobusno postajo 3 B pred novo trgovino Blatnik. Kdor bo želel, bo lahko pospremil svojega otroka na drugo postajo in ga samostojno pustil na  avtobus, kjer bo že preostali del razreda. Po prihodu na Škofljico bodo v šoli v vseh pogledih v enakem položaju kot učenci matične šole. Kdor bo želel, bo lahko prišel po končanem pouku po otroka na matično šolo, če otrok ne bo vključen v oddelek podaljšanega bivanja. Za ostale pa velja, da bodo v podaljšanem bivanju na Škofljici do 15.30. Potem se bodo v spremstvu učiteljice odpeljali s 3B ob 15.39 na Lavrico, kjer bodo lahko odšli domov ali nadaljevali z varstvom na PŠ Lavrica, kjer jih boste potem lahko prevzeli. Zavedamo se, da je to za učence in za starše velika sprememba, zato bomo poskušali narediti vse, da bo prehod kar najmanj stresen tako za učence kot tudi za starše.

OŠ ŠKOFLJICA

Tudi na matični šoli bo velika gneča, saj je razporeditev po razredih naslednja:

Razred

Predvideno število oddelkov

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

4

Na podlagi normativov za oblikovanje oddelkov, na podlagi uravnotežene sestave oddelkov, zaradi prihoda učencev s podružnične šole in zaradi drugih pedagoških vzrokov smo na novo oblikovati oddelke v bodočem

–       4. razredu,

–       5. razredu,

–       7. razredu.

V 4. razredu še vedno nimamo dokončnega števila, vendar je glede na število vpisanih učencev v začetku avgusta postalo jasno, da bo učencev preveč glede na osnovni normativ, zato smo v skladu z navodili okrožnice MIZŠ z dne 3. julija 2013, po pogovori s predstavniki ministrstva ter v skladu z 39. členom Pravilnika o normativih in standardih za izvajanje programa osnovne šole prosili za soglasje za povečano število učencev v oddelkih in ga tudi prejeli. To pomeni, da bo v treh razredih več kot 28 učencev, v enem pa zaradi učenca z odločbo 27 učencev.

Seznami oddelkov, ki so oblikovani na novo, bodo predvidoma izobešeni od 27. avgusta naprej na panojih v avli OŠ Škofljica in na oglasnih deskah v avlah podružničnih šol, ki pa ne bosta več čas odprti zaradi skupnih obveznosti delavcev na matični šoli.

Še enkrat bi prosili vse starše, ki so nam napovedali vpis učencev oz. izpis, da nam jasno sporočijo svojo odločitev, saj so naše priprave na začetek pouka zaradi velike prostorske stiske zelo težke.

Roman Brunšek, ravnatelj

Škofljica, 19. avgust 2013