V petek, 2. 10. 2020, bomo z  9. a, b, c, d in e izvedli kulturni dan v Posočju. Šolsko malico bomo vzeli s seboj, kosila ne bo, zato vzemite s seboj dodatno hrano in pijačo. Priporočam primerno obutev in obleko, skladno z vremensko napovedjo. S seboj vzemite tudi zvezek, učbenik za zgodovino in delovni zvezek, zemljevid Slovenije (geografija), zvezek za geografijo, barvice in pisalo.

Naročeni so trije avtobusi. Predvidena delitev razredov po avtobusih je sledeča:

Avtobus št. 1: 9. a in 9. d (g. Kovačič, ga. Novak, ga. Tolar)

Avtobus št. 2: 9. b in 9. c (g. Brunšek, ga. Rupret, ga. Košir)

Avtobus št. 3: 9. e (g. Haromet, ga. Ana Nuša Rigler)

Dežurni učenci naj prevzamejo malico ob 7.15 in jo odnesejo na avtobus.

Opozorila:

Odhod bo ob 7.30. Zagotovite si prihod v šolo pravočasno.

S seboj morate imeti osebni dokument.

V zaprtih prostorih (muzej) je zahtevana uporaba maske! Med vožnjo v avtobusu je zahtevana uporaba maske!

V določene avtobuse se boste razvrstili pred šolo.

UČENCI IZ LAVRICE naj čakajo od 7.35 dalje na postajališču LPP (pred trgovino Hofer) na Lavrici, kjer se bodo vkrcali na določen avtobus (št. 1, 2 ali 3).

Kratek opis poti:

• 8.30 odhod,
  • 9.00 – 9.30 ogled sarkofagov v Vipavi in malica,
  • 10.45 – 11.30 ogled kostnice v Kobaridu,
  • 11.30 – 13.00 ogled muzeja v Kobaridu,
  • 13.00 – 14.00 prevoz in čas za malico,
  • 14.30 ogled bojne črte na Ravelniku,
  • 16.30 – 17.00 ogled Štolna in vojaškega pokopališča v Logu pod Mangartom
  • nazaj do Škofljice,
  • prihod pred šolo med 19. in 20. uro.

Ker ob vsakem potovanju predstavljamo svojo šolo in kraj, pričakujem kulturno vedenje vseh udeležencev.

Ostale informacije: Gregor Kovačič