V projekt Trajnostna mobilnost se je Osnovna šola Škofljica s podružnicama vključila v šolskem letu 2020/21. V tem in naslednjem tednu začenjamo z aktivnostmi. Pri starših, učencih in zaposlenih zato želimo spodbuditi hojo, kolesarjenje, rolanje, vožnjo s skiroji, kotalkanje in uporabo drugih, okolju prijaznejših prevoznih sredstev.

Naši glavni cilji pri izvajanju projekta so:

• Sprememba potovalnih navad učencev, staršev in učiteljev v smeri trajnostne mobilnosti.
  • Zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šole.
  • Zmanjševanje okoljskih obremenitev.
  • Spodbujanje gibanja otrok in s tem krepitev zdravja.
  • Povečanje prihodov otrok v šolo na trajnostni način (kolo, skiro, rolerji, peš).