Spoštovani starši, dragi učenci in učenke ter zaposleni Osnovne šole Škofljica!

V sredo, 20. 1. 2021, bomo imeli v okviru programa FIT pedagogike na naši šoli FIT DAN BREZ MULTIMEDIJE!

Namen tega dne je ozaveščanje o aktivnem in zdravem preživljanju prostega časa, cilj pa je vsaj en dan preživeti brez mobilnih telefonov, tablic, računalnikov, televizije in igralnih naprav.

Bomo zmogli? BOMO JAAAA!!!

Učitelji bodo učencem povedali, kaj naj opravijo pri posamezni šolski uri vsaj en dan prej preko spletnih učilnic ali na predhodnih ZOOM srečanjih.
Ta dan bo delo prilagojeno tako, da:
– ne bo ZOOM srečanj,
– se ne pošilja e-pošte učencem, staršem ali učiteljem,
– učenci ne pošiljajo izdelkov učiteljem.

Verjamemo, da boste sami imeli precej idej, kako preživeti dan brez multimedije, tistim, ki zmanjka kakšna ideja pa pošiljamo nekaj naših:
– igrajte se družabne in športne igre;
– berite skupaj na kavču ali postelji;
– pojdite v naravo na sprehod, pohod ali tek;
– starši, naučite svoje otroke vaše najljubše pesmi iz otroštva;
– naredite si družinske ‘odštekane’ frizure;
– pripravite si kulinarično razvajanje – učenci, starši naj vas naučijo pripraviti vaše najljubše jedi;
– starši, naučite svoje otroke igre, ki ste se jih igrali, ko ste bili toliko stari, kot so sedaj vaši otroci;
– pojdite na večerni sprehod z lučkami…

Da bo dan brez multimedijev zares uspel, poskrbite, da ga bodo spoštovali tudi vaši družinski člani.
Zares nas zanima, kako vam bo uspelo, zato bomo veseli vsakevaše povratne informacije, misli o tem dnevu (kako vam je bil všeč ta dan, bi ga ponovili, je bilo težko ali ne…), ideje (kako vam je uspelo poskrbeti, da ste vsi družinski člani spoštovali tadan) ali fotografije tega dne (dopišite, če jo lahko uporabimo na spletni strani).
Vaše misli, ideje in fotografije nam pošljite na naslov teja.razpotnik@os-skofljica.si do nedelje, 24. 1. 2021, da bomo lahko na spletni strani šole objavili, kako nam je uspelo.

Vaša FIT EKIPA